გაკვეთილის მასალები.

გაკვეთილის გეგმა
გაკვეთილის  მთავარი თემა
 daviT aRmaSenebeli
სწავლების საფეხური
მე-9კლასი


მოსწავლეთა პროფილი
კლასში ირიცხება 28 მოსწავლე.


გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
მოსწავლეებმა შეძლონ წარსულისა და აწმყოს დაკავშირება.



გაკვეთილის მიზნები და შედეგები

მოსწავლეებმა მოახდინონ ანალიოზი,დააკავშირონ მოვლენები და ფაქტები.
წინასწარი ცოდნა

მოსწავლეებმა უნდა  იცოდნენ საქართველოს პოლიტიკური,კულტურული და ეკონომიკური მდგომარეობა თუ როგორი იყო დავითის გამეფებამდე.


შეფასების საგანი და პროცედურები

მოსწავლეებს ვაფასებ შემდეგი შეფასების რუბრიკით;საშინაო დავალება,საკლასო სამუშაო და საგაკვეთილო პროცესში ჩართულობა.



სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები

მე_9კლასის სახელმძღვანელო ისტორიაში,რუკა,ფლიბჩატი,სლაიდი.



გაკვეთილის მსვლელობა/საკლასო მენეჯმენტი
1.გამოკითხვა გამეორებული მასალის.
2.ახალი თემის გაცნობა.
3სლაიდის ჩვენება.
4ჯგუფური მუშაობა.
5პრეზენტაცია.






შეფასების კრიტერიტერიუმები



კრიტერიუმი
დაბალი
5-6
საშუალი
7-8
მაღალი
9-10
საშინაო დავალება
თუ მოსწავლე პასუხობს კითხვებს.
თუ მოსწავლე ყვება გაკვეთილს,პასუხობს კითხვებს.
თუ მოსწავლე ყვება გაკვეთილს,აქვს თემა დაწერილი,პასუხობს კიტხვებს,მოყავს არგუმენტები,ახდენს თემის პრეზენტაციას.
საკლასო სამუშაო
თუ მოსწავლე მუშაობს მხოლოდ წყაროზე.
თუ მოსწავლე გაიაზრებს გაკვეთილის მიზანს,შეუძლია წყაროზე მუშაობა.
თუ მოსწავლე გაიაზრებს ახალი გაკვეთილის მიზანს,შეუძლია ძველი და ახალი ფაქტების დაკავშირება,კონკრეტულ წყაროზე მუშაობა.
ჩართულობა
თუ მოსწავლე მხოლოდ კითხულობს ტექსტს.
თუ მოსწავლე ჩართულია და აფიქსირებს თავის აზრს.
თუ მოსწავლე აქტიურად არის ჩართული დისკუსიაში,აფიქსირებს თავის აზრს და     ღებულობს გადაწყვეტილებას.





პრეზენტაცია







No comments:

Post a Comment